Środki do basenu

Najczęściej używanym środkiem do basenu jest chlor. Jest on odpowiedzialny za dezynfekcję wody. Jego zawartość we wodzie poprawia wizualną jak i właściwą kondycję wody. Optymalna zawartość chloru pozwala na uzyskanie krystalicznej wody, wolnej od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i mikroustrojów. Aby środki w basenie mogły działać ze stuprocentową skutecznością ważne jest, aby utrzymywać odpowiednie pH wody na poziomie 7,0 - 7,4. Do regulacji pH służą dwa produkty pH minus - obniżanie oraz pH plus - zwiększanie wartości pH.

Chemia do basenu

W naszej ofercie znajdą Państwo chemię do basenu ogrodowego, wewnętrznego jak i publicznego. Wysokiej jakości produkty gwarantują najwyższą efektywność w działaniu jak i najlepszą cenę na rynku. Sprawdź w swoim basenie, kup teraz!

filtr

Chemia basenowa

Cena
od: 0 zł do: 339.00 zł

Chemia basenowa - w trosce o zdrowie pływaków

Dbanie o czystość wody w basenie to jeden z priorytetów w pracy osób zarządzających pływalniami. Odwiedzający tego rodzaju obiekty oczekują całkowitego bezpieczeństwa dla zdrowia, a także komfortu podczas kąpieli. W trosce o ich potrzeby należy stosować szereg zabiegów, dzięki którym w wodzie nie rozmnażają się drobnoustroje, a przebywanie w niej w żaden sposób nie zagraża. Pierwszym krokiem w walce o czystość i sterylność jest zakup najwyższej jakości chemii do basenu. Lista niezbędnych produktów i środków nie jest długa, a każdy z nich ma swoje zadanie i nie sposób odmówić mu użyteczności.

Jak dbać o czystość wody w basenie?

Dbanie o wysoką jakość wody w basenie rozpoczyna się od regularnego i częstego kontrolowania poziomu pH. Gdy jest zbyt wysoki, mogą pojawiać się glony, osad z kamienia wapniowego oraz uporczywa piana. Jeśli natomiast parametr osiągnie zbyt niską wartość, woda może podrażniać skórę i oczy, a także sprzyjać korozji metalowych elementów. Istnieje grupa produktów należących do chemii basenowej, które pozwalają korygować wahania pH oraz kształtować je na optymalnym poziomie.

Zapach i inne właściwości chloru nie są lubiane przez pływaków. Jego obecność w basenie jest jednak koniecznością, ponieważ to on w głównej mierze zabezpiecza wodę. Jego poziom w obiektach wewnętrznych powinien oscylować w granicach 0,3-0,5 mg/l. Chemia w tabletkach jest bardzo popularnym rozwiązaniem, gdyż korzysta się z niej zarówno w obiektach sportowych, jak i w przydomowych ogródkach. Chlor w takiej formie charakteryzuje niska cena i duża skuteczność. Uzdatnia wodę, zabijając wszystkie rozwijające się w tym środowisku bakterie. Wystarczy umieścić tabletki w specjalnej bojce, a następnie czekać aż same się rozpuszczą. Do dyspozycji klientów oferowany jest również chlor w postaci preparatów w płynie lub granulek.

Jaka chemia do basenów ogrodowych?

W przypadku odwiedzania pływalni nikt nie martwi się o czystość wody. Inaczej wygląda sytuacja, gdy o basen ogrodowy trzeba zadbać samodzielnie. Poza wspomnianymi wcześniej kontrowaniem pH oraz korzystaniem z chloru należy usuwać z niego wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Piasku z dna basenu można pozbyć się z pomocą podwodnego odkurzacza, a sprawne zbieranie włosów, liści, gałęzi bądź innych zabrudzeń z tafli wody umożliwia specjalna siatka na teleskopowym kiju. Jaka chemia do basenu ogrodowego jest warta zakupu? Specyfiki przeciwko glonom i grzybom, żele do czyszczenia linii brzegowej czy środki do metali ciężkich z pewnością okażą się przydatne, więc warto w nie zainwestować.

Z różnorodnych produktów czuwających nad czystością wody korzysta się nie tylko na pływalniach czy w ogrodach. Równie popularna jest chemia do spa oraz do domowego jacuzzi. Środki uzdatniające pozwalają kąpać się bez obaw o podrażnienia skóry lub oczu, a także zabezpieczają przed pewnymi dolegliwościami. Pływanie w krystalicznie czystej wodzie gwarantuje wiele prozdrowotnych korzyści dla organizmu, więc na jej czyszczeniu zdecydowanie nie należy oszczędzać.