Liny torowe na basen

Liny do basenu mają za zadanie oddzielać tory pływackie. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie. Lina musi skutecznie tłumić fale na powierzchni wody, wywoływane przez ruchy zawodników.  


Liny torowe basenowe

Liny torowe basenowe zbudowane są na rdzeniu, jakim jest stalowa linka. Na nią nawlekane są plastikowe elementy najwyższej jakości. W przypadku topowych produktów firmy ANTI są one utwardzane fotochemicznie. Bardzo ważne jest, by liny zachowywały intensywny kolor, dzięki któremu zawodnicy mogą je łatwiej dostrzec.

Kluczowym elementem liny do basenu jest napinacz. We wspomnianych produktach ANTI zastosowano system naciągu Super Tensioner. Do jego obsługi nie potrzeba klucza – jak w rozwiązaniach konkurencyjnych firm. Opatentowana technologia sprawia, że lina nie jest skręcana. Dzięki specjalnemu bezpiecznikowi napięcie liny jest z góry określane. Osoba, która zakłada linę, nie może jej więc zbyt mocno napiąć. Poza tym mechanizm zapadki nie ma możliwości samoistnego zwolnienia, co może mieć miejsce w napinaczach bloczkowych. Idealne napięcie liny jest gwarantem złamania oporu napierającej wody.    


Liny do basenu – akcesoria

Aby liny do basenu mogły być właściwie użytkowane, niezbędne są akcesoria do nich. Wśród nich są między innymi:

  • Worki do przechowywania podposadzkowego lin. Są one wykonane z bardzo mocnego materiału. Zwykle posiadają otwory, dzięki którym odcieka woda z lin.

  • Innym sposobem przechowywania lin torowych basenowych jest nakręcanie ich na specjalny wózek. W zależności od konstrukcji może on mieścić 150 metrów lin.

  • Aby linę łatwiej można było wyciągnąć z wody, można skorzystać ze specjalnego ślizgu – pomocy do wyciągania lin torowych.

Lina nawrotowa basenowa może być sprzedawana w wielu długościach. Najpopularniejsze to 12,5 m, 25 m i 50 m.