Panel solarny do basenu
Panel solarny do basenu
Panel solarny do basenu
Panel solarny do basenu

Panel solarny do basenu

Kod produktu: MFD-XX016

359,00 zł

(cena zawiera podatek VAT)

rozmiar:

Towar dostępny

Przy zamówieniach powyżej 100 zł

Przy zamówieniu do godziny 12 i wpłacie elektronicznej

Sklep, który bierze udział w Programie „Słucham Swoich Klientów”, uważnie czyta każdą zamieszczoną w serwisie opinię na swój temat. Recenzje klientów stanowią główny wyznacznik w strategii rozwoju takiego sklepu oraz w kierunku poprawy jakości obsługi.

Opis produktu

Panel solarny do basenu


Podgrzewanie wody w basenie nie musi być drogie, skorzystaj z basenowych paneli solarnych i podgrzewaj wodę energią słoneczną. Nasze panele solarne pozwalają o podniesienie temperatury nawet o 6 °C. Zestaw nadaje się do wszystkich basenów z filtracją piaskową i zawiera wszystko, co niezbędne, by zamontować system do istniejącego systemu filtracji. Uwaga! Średnica rury doprowadzającej/odprowadzającej wodę wynosi 32 mm. W celu doboru ew. redukcji skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

W jakim miejscu umieścić panel solarny do basenu?

Solar montujemy w najbardziej nasłonecznionym miejscu, tak aby promienie słoneczne padały na niego przynajmniej przez 6 godzin. Zwykle najbardziej optymalny ustawienie osiąga się poprzez postawienie panelu od strony południowej lub południowo-zachodniej. Panel jest najbardziej wydajny, gdy jego pochylenie wynosi między 30 a 45 stopni. Na życzenie oferujemy także specjalne konstrukcje pod panele solarne.

Wskazówki dotyczące używania i montażu panelu solarnego do basenu: 

  • jeśli chcemy zamontować solar to pompa powinna mieć moc przynajmniej 260W 
  • w basenach do 30 m3 zalecamy panel o rozmiarze 5.4 m2
  • w basenach do 20 m3 zalecamy panel o rozmiarze 3.6 m2 
  • w basenach do 15 m3 zalecamy panel o rozmiarze 1.8 m2
  • w zestawie znajdują się elementy do podłączenia solaru na system węży 32 lub 38 mm.
Ważne! Po dostawie, a przed montażem należy panel solarny rozłożyć na min. 12 godzin na równej powierzchni i dociążyć na końcach i na środku balastem (paleta, worek z obciążeniem itp.) by go wyprostować. Najlepiej, gdy podczas prostowania panel jest nasłoneczniony.